XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Lubelskie 2020 odbędzie się w okresie od 10 września do 8 listopada. Zawody finałowe zostały zlokalizowane w: Białej Podlaskiej, Chełmie, Janowie Lubelskim, Kraśniku, Lublinie, Nieliszu, Łęcznej, Puławach, Włodawie i Zamościu. Łącznie we wszystkich zawodach uczestniczyć będzie 4 259 osób, w tym 3 064 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wspiera organizację tej imprezy.

O medale i tytuły mistrzów Polski rywalizować będzie młodzież w 18 blokach sportów w kategorii juniorów młodszych i młodzików. Sporty objęte programem OOM to: badminton, boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa i trampolina, judo, piłka siatkowa, piłka ręczna, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy kobiet oraz zapasy mężczyzn w stylu klasycznym i wolnym. Rywalizacja o medale obejmie 190 konkurencji w ramach mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz 2 w kategorii młodzika.

Dla wielu uczestników lubelskiej olimpiady udział w niej będzie pierwszym startem w karierze na imprezie tak wysokiej rangi mistrzowskiej. Najlepsi spośród nich walczyć będą w przyszłości o medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata w różnych kategoriach wiekowych, jak też o nominacje do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie.

Organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych jest Lubelska Unia Sportu, na podstawie decyzji Ministra Sportu, który powierzył Województwu Lubelskiemu tę imprezę i w głównej części ją finansuje. Gospodarzem imprezy jest Marszałek Województwa Lubelskiego, dofinansowujący zawody finałowe oraz ceremonię otwarcia imprezy – 13 września w Kraśniku.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, jako partner imprezy, dofinansowuje zakup specjalistycznego sprzętu na potrzeby organizacji zawodów, m.in. ringów bokserskich,  mat do judo i zapasów, trampoliny do skoków, profesjonalnej tablicy wyników do gier zespołowych oraz stołów do tenisa stołowego.