XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Zachodniopomorskie 2023 odbywa się w okresie od 14kwietnia do 28maja 2023 roku.26 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Zachodniopomorskie 2023. Do końca maja blisko 3000 młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski będzie walczyć o medale w piłce ręcznej, siatkówce, boksie, gimnastyce sportowej, artystycznej i w skokach na trampolinie, w zapasach, judo, szermierce, szachach, tenisie stołowym, badmintonie, taekwondo i brydżu sportowym. Zawody przeprowadzane są na obiektach sportowych 13 miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Młodym sportowcom towarzyszy ok. 740 trenerów i opiekunów.

Fundacja przekazała organizatorom wydarzenia – Zachodniopomorskiej Federacji Sportu – darowiznę na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego, który pozwoli na dobrym poziomie zorganizować zawody tej rangi. Po zakończeniu zawodów, sprzęt będzie wykorzystywany zarówno do prowadzenia szkolenia, jak i współzawodnictwa sportowego, organizowania zawodów rangi mistrzowskiej oraz propagowania sportowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Całość zakupionego sprzętu zostanie przekazana bezpośrednim organizatorom zawodów, czyli stowarzyszeniom (Wojewódzkim/Okręgowym Związkom Sportowym, klubom wiodącym w danych sporcie zrzeszonych w Zachodniopomorskiej Federacji Sportu.

Uroczyste zamknięcie XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Zachodniopomorskie 2023, planowane jest w czerwcu 2023 w Szczecinie.