23.03.2019

Nasza Fundacja dofinansowuje sztandarowy projekt najstarszego klubu sportowego w Polsce – 141-letniego Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie pn. “Wioślarski Tytan Warszawy”. Tegoroczny cykl to już 6. edycja tej imprezy, a Fundacja LOTTO jest partnerem WTW od pierwszej edycji! Rywalizacja uczniów klas V-VIII warszawskich szkół podstawowych na ergometrach wioślarskich odbywa się najpierw w formule zawodów dzielnicowych, których zwieńczeniem jest finał warszawski z udziałem najlepszych z tych eliminacji. Tegoroczny cykl 10 imprez dzielnicowych rozpoczął się na Mokotowie, a potem gościł na Woli i Bemowie. We wszystkich tych imprezach eliminacyjnych rywalizowały rekordowe liczby uczniów, po 200-250 osób.

Na imprezie mokotowskiej pojawił się pierwszy reprezentant kraju, który wywodzi się z naborów WTW w czasie poprzednich edycji imprezy. Był to Piotr Płomiński, zwycięzca Tytana z 2016 r., aktualny mistrz Polski na jedynce. Młodych adeptów wioślarstwa, rywalizujących w imprezie eliminacyjnej na Woli, dopingowała Joanna Hentka – wychowanka WTW, brązowa medalistka IO w Rio de Janeiro, a także mistrzyni programu Fundacji LOTTO „Kumulacja Aktywności”. Sportową twarzą całego cyklu imprez w ramach Wioślarskiego Tytana Warszawy jest Agnieszka Renc, mistrzyni świata, a obecnie trener WTW, wyławiająca czujnym okiem wioślarskie diamenty do dalszego szkolenia klubowego.

W dniach 26-27 marca Tytan zagości w Ośrodku Polna na Śródmieściu oraz w sali SP 206 na Targówku. W kwietniu i maju rywalizować będą uczniowie szkół dzielnicowych: Ursynowa, Wilanowa, Ursusa, Ochoty i Bielan. Najlepsi wioślarze z wszystkich dzielnic powalczą o nagrody podczas finału zaplanowanego na 29 maja br. w Hali Sportowej Koło na Woli. Nagrodą główną jest ergometr dla zwycięskiej szkoły ufundowany przez Fundację LOTTO. Powodzenia!

Foto: MaciejKruger.com