12.05.2020

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wraz z Totalizatorem Sportowym przekazała już 87 samochodów dla 78 szpitali, które najpilniej potrzebują środków transportu.

Tym razem auto otrzymał Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą Sp. z o.o. . Z informacji uzyskanych ze szpitala wiemy, że samochód niezbędny jest do zwalczania skutków pandemii wirusa SARS-CoV-2 i udzielania świadczeń pacjentom ze stwierdzoną chorobą COVID-19 i pacjentom z jej podejrzeniem, a przebywającym poza terenem szpitala.

Proces przekazywania samochodów koordynowany jest przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Dodajmy, że przekazaliśmy już także 4 mln zł na zakup m. in. niezbędnego sprzętu dla 6 szpitali oraz na bieżąco przekazujemy 10% ze sprzedaży online produktów LOTTO na www.lotto.pl. W sumie przekazana kwota wynosi już ponad 7,5 mln zł i stale rośnie!

#MAPdlaPolaków #PomagamyRazem