INFORMACJE O PROGRAMIE

Program Kumulacja Aktywności został stworzony w oparciu o badania, które wyraźnie zaznaczyły problem niskiej aktywności fizycznej wśród młodych Polaków, dlatego też fundacja od kilku lat stara się zachęcać młodzież do podejmowania szeroko pojętej aktywności fizycznej poprzez promowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Celem Programu jest zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej poprzez dawanie możliwości unikalnej szansy na trening pod okiem utytułowanych sportowców – olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski. Uczniowie mają możliwość pracy bezpośrednio z tymi, którzy osiągnęli sukces, mogą spróbować siły w różnorodnych dyscyplinach i przekonać się, że sport może być świetną zabawą. W ramach Programu zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w 50 grupach na terenie całego kraju.
Prowadzący wybierani są w konkursie, a prowadzone przez nich zajęcia są różnorodne, realizowane na podstawie autorskiego projektu przedstawionego w składanym do Programu wniosku. Dodatkowo na zajęciach realizowane są ćwiczenia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które przyczyniają się do skorygowania ewentualnych zaburzeń w rozwoju motorycznym, uczą jak zapobiegać nieprawidłowym postawom i powstawaniu zaburzeń statyki ciała. Należy podkreślić, że dziecko zdrowe fizycznie ma większe możliwości do rozwoju intelektualnego oraz większe chęci do podejmowania różnych działań społecznych.

Do kogo skierowany jest program:

  • Program skierowany jest do osób posiadających uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem byłych zawodników różnych sportów, mających sukcesy sportowe co najmniej na poziomie mistrzostw kraju
    lub trenerów, którzy zadeklarują wolę podjęcia się zaplanowania, zorganizowania i realizacji autorskich projektów zajęć sportowych dla dzieci.
  • Zgłaszający musi być osobą fizyczną, pełnoletnią, niekaraną, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełniać wszystkie warunki określone w Regulaminie.
  • Zgłaszający musi być ponadto osobą, której dane nie są zamieszczone w rejestrach, o których mowa w art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz.U.2024.560 z dnia 2024.04.12 z późn.zm.).
  • Realizowane zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży (tj. osób urodzonych w latach 2010 – 2014), o różnych predyspozycjach fizycznych i umiejętnościach sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży dotychczas mało aktywnej sportowo, których rekrutacja obejmie osoby nieuczęszczające na inne zorganizowane zajęcia sportowe i niebiorące udziału w poprzednich edycjach Kumulacji Aktywności.

Aby złożyć wniosek należy:

  • Zapoznać się z regulaminem Programu „Kumulacja Aktywności – 12. edycja”.
  • Przygotować autorski projekt, spełniający wszystkie warunki regulaminu, w tym harmonogram działań i preliminarz kosztów.
  • Kliknąć w przycisk „złóż wniosek” znajdujący się poniżej.
  • Zarejestrować się w Generatorze Wniosków jako osoba fizyczna;
  • Od 12 maja br. rozpocząć składanie wniosku do programu „13. Edycja Programu Kumulacja Aktywności”.
    UWAGA! – Wnioski złożone w innym programie nie będą rozpatrywane w Programie „Kumulacja Aktywności – 13. edycja”.
  • Po wypełnieniu wszystkich zakładek, w podsumowaniu należy zaznaczyć „Status Twojego wniosku: Złożony”, a następnie nacisnąć przycisk „Zakończ. Następnie powinna pojawić się informacja „ Sukces. Wniosek został pomyślnie złożony”.
    UWAGA! – system nie pozwoli złożyć wniosku jeżeli nie będą wypełnione wszystkie pola albo dołączone wymagane załączniki. Po wysłaniu formularza nie ma możliwości nanoszenia zmian i dosyłania dokumentów.
  • Do programu można złożyć tylko jeden wniosek.

Przystępując do Programu poprzez wykonanie czynności, o których mowa w powyżej Zgłaszający:

  • akceptuje warunki regulaminu i zobowiązuje się do ich przestrzegania;
  • oświadcza, że autorski projekt nie narusza praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich oraz dóbr osobistych, nie jest kopią scenariusza składanego w poprzednich latach do Programu Kumulacja Aktywności oraz nie jest wytworem AI;
  • wyraża zgodę na publikację przez Organizatora w Internecie miejsca prowadzenia zajęć, wizerunku Zgłaszającego, jego danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, rodzaju uprawianego sportu, osiągnięć sportowych i szkoleniowych oraz trenerskich.

Wskazówki dot. składania wniosku:

  • w autorskim projekcie należy uwzględnić wszystkie 48 zajęć podzielone na dwa etapy;
  • w autorskim projekcie należy uwzględnić 4 zajęcia z integracji międzypokoleniowej, po dwa na każdy etap;
  • wszystkie rozpisane zajęcia muszą mieć charakter sportowy;
  • w przesłanym preliminarzu kosztów należy uwzględnić tylko te koszty, o których zwrot możesz się ubiegać, tzn.
    – do kwoty 11 200,00 zł brutto – za zakup sprzętu sportowego;
    – do kwoty 14 400,00 zł brutto – za wynajem obiektów sportowych lub wynajem sprzętu sportowego.

WAŻNE

Po ogłoszeniu wyników laureaci (prowadzący zajęcia) są równocześnie zobowiązani do dostarczenia przed podpisaniem każdej Umowy oryginału zaświadczenia o niekaralności (informacja o osobie z Krajowego Rejestru Karnego uzyskana na oryginalnym formularzu, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz informacji lub oświadczeń wymaganych na podstawie art. 21 ust. 4-7 Ustawy.

Zaświadczenia w formie elektronicznej nie są zgodne z Załącznikiem nr 1 do Regulaminu.

Multimedia