Zdrowa postawa to podstawa

„Zdrowa postawa to podstawa” to filmowy cykl, który prezentuje ćwiczenia na zdrowy kręgosłup – aktywności, które przyczynią się do skorygowania ewentualnych zaburzeń w rozwoju motorycznym. Cały zestaw ćwiczeń przygotował i zaprezentował Bogumił Głuszkowski – sportowiec, 9-krotny indywidualny Mistrz Polski w triathlonie na wszystkich dystansach, trener, mentor niezliczonych amatorów codziennie balansujących na swojej osobistej granicy rozwoju, własnych dzieci oraz medalistów Mistrzostw Europy, Świata i igrzysk olimpijskich.
Forma filmowych zajęć jest dopasowana do wykonania zarówno przez dzieci jak i dorosłych, do zastosowania w warunkach domowych, tak aby można trenować rodzinnie.

JAK PRAWIDŁOWO SIĘ RUSZAĆ

Film jest o tym ,,jak ruszać się dobrze” – co to znaczy ruszać się dobrze? Co warunkuje prawidłowe poruszanie się i dlaczego coraz bardziej zatracamy zdolność poruszania się w prawidłowych wzorcach ruchowych. Nagranie skierowane jest do osób, które prowadzą siedzący tryb życia, mają siedzącą pracę albo są aktywne fizycznie, ale chcą poprawić swoje funkcjonowanie.
Zestaw ćwiczeń przygotowała i zaprezentowała dr n. o zdr. Anna Sobianek – fizjoterapeutka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej największą pasją jest sport, a aktywność fizyczna jest ważnym aspektem jej pracy zawodowej. Od 14 lat jest członkiem Akademickiego Związku Sportowego, gdzie poprzez swoją działalność propaguje aktywność fizyczną zarówno wśród społeczności akademickiej, jak również wśród mieszkańców Warszawy.