31.05.2017

Już w sobotę, 3 czerwca, w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu odbędzie się kolejny Piknik Olimpijski. W godz. 12-18.30 będzie można tam spotkać ponad 100 polskich  medalistów olimpijskich, a także poznać tajniki 30 sportów i kilkudziesięciu konkurencji. Na aktywnych czekają tysiące nagród i upominków od sponsorów i partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Swoje stoisko promocyjne prowadzić będzie również nasza Fundacja. Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił na ergometrze wioślarskim pod okiem Kajetana Broniewskiego, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie oraz do zapoznania się z tajnikami wiosłowania u Roberta Sycza, 2-krotnego mistrza olimpijskiego z Sydney i Aten, reprezentanta LOTTO Bydgostii. Najmłodszych uczestników zapraszamy do namiotu Fundacji na warsztaty i gry z „Alexandrem”.

Nasi milusińscy będą mogli sprawdzić swoją pamięć i zręczność, zabawić się w „Małego konstruktora” lub spróbować stworzyć rozmaite wzory i obrazy „Magicznych zabawek” oraz posmakować artystycznych zabaw malowania kolorowym piaskiem, by odtworzyć sceny z „Przygód Koziołka Matołka” czy „Pingwinów z Madagaskaru”. Oczywiście nie może zabraknąć możliwości gry FIFA na PlayStations. Kącik do malowania buziek dzieciom, kącik dla matki z dzieckiem (z fotelem i przewijakiem), a także strefa relaksacji na hamakach i leżakach pod parasolami dodatkowo zachęcać będą wszystkich uczestników do odwiedzenia strefy Fundacji LOTTO.

Warto przyjść i zobaczyć, a także zmierzyć się z mistrzem lub choćby tylko porozmawiać ze swoim sportowym idolem. Na wszystkich aktywnych czekają atrakcyjne gadżety, a także … medale za aktywność.

Z uwagi na zbliżające się zimowe Igrzyska Olimpijskie, które już za kilka miesięcy odbędą się w południowokoreańskim PyeongChang, na Pikniku będzie strefa sportów zimowych. I to u progu gorącego lata! Znajdzie się w niej lodowisko i skocznia narciarska, niesamowity tor igielitowy do biegów narciarskich, symulatory saneczkowe i prawdziwe bobsleje. Nie sposób wszystko wymienić i opisać co czeka na tych, co przyjdą w sobotę na Kępę Potocką.

Serdecznie zapraszamy.

pobierz mapkę