18.01.2019

„Nurkowanie bez barier” to projekt zrealizowany we współpracy z Fundacja Diving Team24. Organizacja promuje nurkowanie wśród osób z niepełnosprawnościami, jak również tych, dla których ta forma aktywności może być elementem terapii. Oprócz pojedynczych zajęć fundacja prowadzi programy rehabilitacyjne, wyjazdy i obozy integracyjne.

Celem akcji zrealizowanej wspólnie w Policach była pomoc 15-stu osobom z niepełnosprawnościami, związana z przełamaniem bariery związanej z wejściem do wody i nurkowaniem, oraz taką formą rehabilitacji. Przed pierwszym nurkowaniem odbyło się szkolenie teoretyczne, następnie każdy z uczestników nurkował pod nadzorem prowadzących.

Kursanci dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie nurkować z kompletnym sprzętem do nurkowania, poznali podstawowe znaki komunikacji pod wodą, nabyli dodatkowe, specjalistyczne umiejętności, a także dowiedzieli o odpowiedzialności za drugą osobę. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowe zdjęcie zrobione pod wodą oraz film z nurkowania.

W ambitnych planach naszych wolontariuszy jest poszerzenie grona odbiorców projektu i stworzenie w Szczecinie nurkowej sekcji dla osób z niepełnosprawnościami. Powodzenia!

Zapraszamy do zanurzenia się w galerii zdjęć!