20.04.2020

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wraz z Totalizatorem Sportowym przekazała już 81 samochodów dla 72 szpitali, które najpilniej potrzebują środków transportu.

Tym razem dwa samochody przekazaliśmy 7 Szpitalowi Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku. Z uzyskanych informacji wiemy, że pojazdy już pierwszego dnia zostały wykorzystane do transportu asortymentu środków ochrony osobistej oraz żywności dla personelu pracującego w szpitalu z pacjentami zarażonymi COVID-19.

Proces przekazywania samochodów koordynowany jest przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Dodajmy, że przekazaliśmy już także 4 mln zł na zakup m. in. niezbędnego sprzętu dla 6 szpitali oraz na bieżąco przekazujemy 10% ze sprzedaży online produktów LOTTO na www.lotto.pl .