03.03.2020

Czterokołowy dar od naszej Fundacji – użytkowy, praktyczny samochód – 2 marca został  przekazany do użytku działowi dziecięcego Hospicjum im. bł. M. Sopoćki w Wilnie.

Dla potrzeby misji prowadzonej przez Siostrę Michaelę Rak, samochód przekazała wspierana przez nas Fundacja “Pomoc Polakom na Wschodzie”.

„Czuliśmy wewnętrzną świadomość, że warto to robić. Takich potrzeb jest bardzo dużo, ale w danym wypadku szczególnie chcieliśmy pomóc. Cieszymy się, że mamy takiego darczyńcę, który tak szybko zareagował na nietypową prośbę. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni Fundacji „LOTTO”. To już jest kolejny tego typu przypadek, kiedy jesteśmy w stanie współpracować i podarować samochód, który nie jest łatwy do kupienia. Tu musimy zawsze liczyć na zrozumienie i dobry gest, dlatego cieszymy się, że się znajdują prywatni darczyńcy” – powiedział Prezes partnerskiej Fundacji Mikołaj Falkowski.

Szersza relacja i zdjęcia z przekazania samochodu m.in. w załączonym artykule. Znajdą w nim Państwo także informacje o działalności Hospicjum. Zachęcamy do lektury.

Czytaj: artykuł na stronie zw.lt