06.10.2022

W dniach 30 września – 2 października 2022 r. po raz ostatni spotkaliśmy się w pełnym gronie ze stypendystami Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65. We współpracy z Fundacją Inicjatyw Młodzieżowych zorganizowaliśmy drugie spotkanie edukacyjno-integracyjne Laureatów Programu.

Przypominając, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wraz ze swoim Fundatorem Totalizatorem Sportowym z okazji jubileuszowych obchodów 65-lecia istnienia spółki Totalizator Sportowy, powołali „Jubileuszowy Program Stypendialny 65 na 65”. Program skierowany był do 65-ciu studentów, wyróżniających się wiedzą, doświadczeniem oraz zaangażowaniem w projekty naukowe. Dodatkowo 10-ciu spośród nich otrzymało szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego podczas 3-miesięcznego stażu w Totalizatorze Sportowym. Celem Programu było wsparcie finansowe studentów, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami wzmocnią polskie przedsiębiorstwa.

Głównym celem spotkania było podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, w czasie których stypendyści byli pod opieką Fundacji. Młodzi naukowcy niewątpliwie przez ten czas nawiązali niesamowite znajomości, które w przyszłości zaprocentują wyjątkowymi projektami.

W czasie weekendowego pobytu w Gdańsku stypendyści brali udział w rozmaitych warsztatach i atrakcjach. Motywem przewodnim zjazdu była Kultura – jeden z filarów Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Mieliśmy okazję zwiedzać Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Europejskie Centrum Solidarności. Następnie gościliśmy w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, gdzie wzięliśmy udział w koncercie oraz w której odbyła się gala podsumowująca Program. Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu niezwykłego pianisty – Bartosza Skłodowskiego, który uświetnił nasze wydarzenie utworami skomponowanymi przez Chopina. Podczas zjazdu odbyły się także warsztaty z organizacji projektów.

Wszystkim stypendystom dziękujemy za cały wspólny rok, inspirowanie swoimi dokonaniami oraz wymianę doświadczeń. Życzymy Wam dalszego rozwoju naukowego oraz sukcesów zawodowych i prywatnych. Czekamy z niecierpliwością na informacje o dalszych ścieżkach Waszych karier.

Więcej informacji o całym programie zainteresowani znajdą na stronie: https://www.fundacjalotto.pl/65/

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia (foto: Ewa Milun-Walczak)