19.10.2021

Podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie przyznano 65 stypendiów w ramach Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65 prowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Okazją do uruchomienia programu było 65-lecie działalności fundatora Fundacji LOTTO – Totalizatora Sportowego. „Jubileuszowy program stypendialny 65 na 65” został objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Zgodnie z założeniami programu w gronie 65 stypendystów znaleźli się studenci kierunków ścisłych, technicznych czy technologiczno-informatycznych. Laureaci wyróżniają się nie tylko doskonałymi wynikami w nauce, lecz także zaangażowaniem i pasją w poszerzaniu swoich horyzontów. W okresie do września 2022 roku każdy z nich otrzyma w comiesięcznych transzach łącznie 18 000 zł brutto. Środki te mogą być przeznaczone na dalszy rozwój i pogłębianie zainteresowań naukowych – m.in. poprzez kursy, zakup odpowiedniego sprzętu lub oprogramowania, opłaty rekrutacyjne, konkursowe czy konferencyjne, zakup podręczników i inne elementy mające wpływ na rozwój stypendysty w jego dziedzinie.

– Jako Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego, ale też Przewodniczący Rady Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, z ogromną dumą patrzę na to dzieło stypendialne. Dajemy szansę młodym ludziom, którzy są wizytówką naszego kraju. Dzięki naszemu wsparciu będą budować lepsze jutro dla wszystkich Polaków w oparciu o najnowsze technologie i rozwiązania naukowe. To wspaniała inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Trzymam kciuki za wszystkich laureatów! – mówi Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Wcześniej w 2018 roku Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej prowadziła program stypendialny „100 na 100” w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Stypendia trafiły do młodych osób wyróżniających się aktywną postawą społeczną i osiągnięciami w nauce. Warto dodać, że dwoje stypendystów wspieranych w poprzednim programie Fundacji LOTTO zakwalifikowało się również do programu „65 na 65”.

– Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej już po raz drugi realizuje program stypendialny dla zdolnych studentów. Tym razem okazją do przekazania wsparcia utalentowanej młodzieży jest Jubileusz 65-lecia naszego Fundatora, Totalizatora Sportowego. Nasza fundacja znana jest przede wszystkim z działalności na rzecz rozwoju sportu i kultury, ale współpraca ze światem nauki jest nie mniej ważnym elementem naszej misji. Naocznie przekonaliśmy się o sukcesie poprzedniego programu stypendialnego „100 na 100” i wierzymy, że tego rodzaju działania mają sens. Gratulujemy wszystkim stypendystom – jesteście ogromną inspiracją! – mówi Anna Kukla, Prezes Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Dla stypendystów przewidziano także udział w wydarzeniach i projektach edukacyjno-społecznych organizowanych przez Totalizator Sportowy oraz Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Ponadto 10 wybranych uczestników programu otrzyma ofertę 3-miesięcznego płatnego stażu w Totalizatorze Sportowym. Całkowita wartość programu to 1,7 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65, w tym listę stypendystów, można znaleźć na stronie: www.fundacjalotto.pl/65/.