23.08.2021

Już 4 września, po rocznej przerwie na warszawski Tor Służewiec powróci jedna z najważniejszych imprez sezonu – Westminster Day. Głównymi punktami wydarzenia będą Gonitwa Charytatywna oraz Wyścig o Puchar Przyjaźni Westminster.

Pula nagród w gonitwie charytatywnej wyniesie 60 000 złotych i w całości zostanie przekazana na cele statutowe 8 organizacji charytatywnych. Adresatami będą największe polskie fundacje: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja DKMS, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja „Akogo” Ewy Błaszczyk, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, Fundacja Cancer Fighters oraz nasza Fundacja LOTTO . Otrzymają one nagrody pieniężne, których wysokość będzie zależała od miejsca zajętego w wyścigu przez wyłonionego w losowaniu konia biegnącego w „ich barwach. Zwycięska fundacja otrzyma darowiznę w wysokości 20 000 złotych.

– W ramach Westminster Day odbędzie się również wyścig o Puchar Przyjaźni Westminster. Pomysł organizacji gonitwy, w której startują zagraniczne konie a na trybunach zasiadają kibice z różnych krajów, zrodził się trzy lata temu. Pierwsza edycja miała miejsce w 2018 roku, a kolejna w 2019 roku. Niestety, ubiegły rok zaskoczył wszystkich pandemią Covid-19, dlatego Westminster Day ze swoimi gonitwami, jak większość eventów, został odwołany – mówi Marian Ziburske, właściciel Grupy Westminster. – Tym bardziej cieszę się, że nasza impreza, która już na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń goszczących na warszawskim Służewcu, odbędzie się w tym roku.

Dodał, że dla miłośników wyścigów konnych gonitwy międzynarodowe zawsze oznaczają wysoki poziom zawodów, a zarazem wielkie widowisko. Jednocześnie są okazją do  kontaktów między ludźmi z różnych krajów i budowania przyjaznych więzi.

– Tegoroczna edycja gonitwy o Puchar Przyjaźni Westminster odbędzie się pod hasłem przyjaźni polsko-niemiecko-brytyjskiej. W jej ramach zapraszamy na Służewiec uczniów niemieckich i brytyjskich szkół językowych mieszczących się w Warszawie, wraz z rodzicami – dodaje Marian Ziburske.

Impreza rozpocznie się o godz. 14:00, a ostatni bieg wystartuje o 17:45. W tym czasie będzie można podziwiać gotowe do startu konie, spotkać trenerów, dżokejów, przedstawicieli fundacji, celebrytów oraz wielu znamienitych gości Toru z kraju i zagranicy. Organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje. Na terenie toru pojawią się namioty fundacji i food tracki.

Na Tor Służewiec można dojechać komunikacją miejską, m.in. jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”), linie 148 i 331 (przystanek „Poloneza”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej. Dla samochodów wjazd jest od ulicy Puławskiej 266.