29.05.2019

W słonecznej wiosennej scenerii, park Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu po raz 21. zmienił się w wielokolorowy i wielogodzinny spektakl sportowy. W 100. rocznicę powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego nie mogło być inaczej. Organizatorzy zapewnili niezliczone atrakcje dla blisko 30 tysięcy chętnych, w tym całych rodzin z małymi i większymi dziećmi, w każdym wieku. Piknik Olimpijski to od lat największa w Polsce impreza plenerowa, o charakterze rekreacyjno-sportowym, z dziesiątkami stoisk, na których każdy może się sprawdzić i zapoznać z kilkudziesięciu rodzajami sportowych aktywności. Zawsze nie brakuje też wielu wspaniałych gości specjalnych Pikniku – medalistów igrzysk olimpijskich. W tym roku było ich około 150, co stanowiło nie lada gratkę dla łowców autografów.

Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym powodzeniem, a wśród nich także strefa aktywności Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, z wieloma atrakcjami, prowadzonymi przez znakomitych sportowców, zaproszonych do udziału w imprezie.

Kajetan Broniewski, brązowy medalista olimpijski z Barcelony, jak co roku, poprowadził wioślarski show na ergometrach. Tłumy chętnych oblegały jego stanowisko, zaciekle walcząc o jak najlepsze wyniki, ale też doskonale bawiąc się w towarzystwie wielu sław polskiego sportu, które sukcesywnie odwiedzały jego stanowisko.

Barbara Madejczyk z Ustki, znakomita polska oszczepniczka, 2-krotna olimpijka z Aten i Pekinu, zachęcała dzieci do spróbowania sił w swojej konkurencji, tym razem zabawowo rzucając do celu.

Rafał Kownatke z Pucka, 2-krotny halowy mistrz Polski w pchnięciu kulą, pokazywał przyszłym miotaczom tajniki rzutu dyskiem, także w formie zabawowej – do celu.

Bartek Marszałek, najlepszy polski kierowca motorowodny, prezentował łódź Formuły 1, która robiła na oglądających ogromne wrażenie.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się: tor przeszkód pn. „Uratuj polskie złoto”, nawiązujący do historycznej akcji ewakuacji złota z 1939 r., w którym brała udział patronka Fundacji – Halina Konopacka oraz edukacyjny quiz wiedzy o sporcie dla dzieci i dorosłych.

Za wszystkie aktywności, na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne gadżety oraz autografy od ww., a także innych sportowców wspieranych przez Totalizator Sportowy, jak wioślarz Miłosz Bernatajtys z LOTTO Bydgostii oraz łyżwiarze szybcy z „6 LOTTO” – Patrycja Maliszewska i Sebastian Kłosiński. Przy ściance ze zdjęciem patronki Fundacji, każdy mógł sobie zrobić selfie z Haliną Konopacką.

A my już dziś czekamy na następny Piknik za rok, w uroczym parku Kępa Potocka.

Zapraszamy do galerii zdjęć.