18.09.2023

Rusza nas pomaganie! 1 września wolontariusze Fundacji LOTTO, w tym w głównej mierze pracownicy Totalizatora Sportowego zainaugurowali odbywające się od 4 lat wyzwanie RakReaton. Spotkaliśmy się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec aby aktywnie rozpocząć akcję na rzecz walki z chorobami nowotworowymi dzieci.

Główną częścią wydarzenia było wspólne bieganie. Około 150 osób na specjalnie wytyczonych trasach pokonywało pierwsze kilometry. W biegu wziął udział Mistrz Sportu Kumulacji Aktywności – Tadeusz Zblewski oraz Angelika Cichocka. Rozgrzewkę przed kulminacyjnym punktem programu poprowadzili Dawid Tomala oraz Patryk Gąsior.

Zapraszamy na materiał filmowy z wydarzenia, które fantastycznie rozpoczęło tegoroczną edycję RakReatonu. Ta akcja już teraz osiągnęła zakładany cel.

W tym roku na inaugurację po raz pierwszy wystartował także rowerowy peleton. Grupa śmiałków wyruszyła spod siedziby Totalizatora Sportowego – ulicy Targowej w Warszawie, by po przejechaniu prawie 20 kilometrów dołączyć do inauguracji na Służewcu.

Na inauguracji sportowego wyzwania nie zabrakło również dodatkowych aktywności:
• Zespół wolontariuszy poprowadził profesjonalne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczy mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a także zapoznać się z działaniem defibrylatora i zasad jego wykorzystania podczas udzielania pomocy.
• Odbyły się rozmowy z Dawidem Tomalą o jego codziennych treningach i wyzwaniach zawodowych.
• Ochotnicy mogli wziąć również udział w wyjątkowym zwiedzaniu Toru Wyścigów Konnych Służewiec z przewodnikiem i zapoznać się z długą i bardzo ciekawą historią tego miejsca.
• Chętni mogli przebadać swoje znamiona w specjalistycznym dermobusie i dowiedzieć się więcej o profilaktyce przy nowotworach skóry. Dermobus cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem – łącznie zostało przebadanych około 60 osób.
• Po biegu przyszedł czas na regenerację przy odżywczej zupie, kiełbasce z ogniska i świeżo blendowanych sokach warzywno-owocowych.

Drodzy Wolontariusze – dziękujemy za Waszą obecność!