29.05.2019

Na obiektach sportowych Województwa Świętokrzyskiego zakończyła się rywalizacja uzdolnionej młodzieży uczestniczącej w zawodach finałowych XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Wyłoniono mistrzów Polski w kategorii juniora młodszego, spośród ponad 3 000 zawodniczek i zawodników rywalizujących w 19 blokach sportów.

Klasyfikację generalną województw wygrali reprezentanci Mazowsza, gromadząc łącznie 1 478,50 pkt i 84 medale, w tym 28 złotych. Dosłownie „rzutem na taśmę”, zdobywając 122 pkt w ostatnim bloku sportowym – gimnastyce artystycznej (przy tylko 18 pkt Wielkopolski), pokonali zwycięzców ubiegłorocznej olimpiady halowej – Wielkopolskę, która zgromadziła 1 447,00 pkt i 80 medali, w tym 24 złotych. Trzecie miejsce przypadło Śląskowi – 1 270,75 pkt i 74 medale, w tym 18 złotych.

Wśród 959 reprezentowanych klubów największe sukcesy odnieśli zawodnicy MKS Kusy Szczecin, zdobywając 190,30 pkt. Miejsca drugie i trzecie wywalczyli reprezentanci akademickich klubów poznańskich: AZS-AWF – 134,00 pkt oraz AZS Organizacja Środowiskowa – 128,00 pkt.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, jako partner imprezy, dofinansowała zakup specjalistycznego sprzętu sportowego niezbędnego do organizacji zawodów w judo, zapasach, piłce ręcznej i piłce siatkowej. Po zakończeniu imprezy sprzęt ten będzie wykorzystywany w procesie szkolenia utalentowanej sportowo młodzieży na terenie Świętokrzyskiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć przybliżającej rywalizację w wybranych dyscyplinach.