10.11.2020

Dobiegła końca tegoroczna rywalizacja w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubelskie 2020. Mimo olbrzymich ograniczeń i utrudnień wywołanych rozwijającą się epidemią koronowirusa, działacze sportowi z Lubelszczyzny stanęli na wysokości zadania i z powodzeniem dokończyli organizację imprezy.

Zdecydowanym zwycięzcą całego cyklu olimpijskich zmagań w 12 sportach okazało się Województwo Śląskie, triumfując zarówno w klasyfikacji punktowej, jak i medalowej województw. Sportowcy śląscy wywalczyli łącznie 1 569,33 pkt i 92 medale, w tym 28 złotych. Na drugim miejscu sklasyfikowano Województwo Mazowieckie – 1 408 pkt i 72 medale, w tym 20 złotych, a na trzecim Województwo Wielkopolskie – 1 375,33 pkt i 80 medali, w tym 18 złotych.

Wśród 903 sklasyfikowanych klubów sportowych, najwyższy dorobek punktowy zgromadzili zawodnicy SKS Start Olsztyn – 132 pkt, przed MKS Gdańsk – 129 pkt i KS AZS-AWF Poznań – 124 pkt.

W ostatnich zawodach finałowych OOM rozegranych w Białej Podlaskiej największe sukcesy odnieśli: w gimnastyce artystycznej – zawodniczki z Mazowsza, zdobywając 98 pkt i 8 medali, w tym 2 złote, przed Dolnym Śląskiem – 62,5 pkt i 9 medali, w tym 6 złotych!, a w gimnastyce na trampolinie – akrobaci z Wielkopolski – 79 pkt i 4 medale, w tym 2 złote, przed Dolnym Śląskiem – 51 pkt i 3 medale, w tym 1 złoty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rywalizacji w tych ostatnich zawodach tegorocznej OOM. Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej była partnerem wydarzenia, dofinansowując zakup sprzętu specjalistycznego do organizacji zawodów i dalszego szkolenia sportowego uzdolnionej sportowo młodzieży na Lubelszczyźnie.