08.02.2023

Wspaniały wyjazd za nami! Dzięki zaproszeniu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie nasi Wolontariusze mieli szansę udziału w projekcie wolontariackim na terenie Litwy. Zaangażowani byli w działania w wybranych placówkach opiekuńczo-medycznych: Hospicjum bł. ks. Michala Sopoćki, Centrum Dziennego Pobytu Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie oraz w domu dziecka w Wilnie. Podopiecznym i opiekunom przekazaliśmy pamiątkowe upominki oraz zabawki, nie zabrakło również polskich słodyczy.

Jesteśmy pełni dumy z tego, że mogliśmy pomagać osobom potrzebującym tego najbardziej. Nie zabrakło czasu także na odwiedziny historycznych miejsc w tym m.in. cmentarza na Rossie, Ostrej Bramy, Troków.
Dziękujemy Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie za zaufanie i zaproszenie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję do powtórzenia tego doświadczenia.