01.04.2022

Blisko 4 tygodnie przy Dworcu Zachodnim w Warszawie działał Punkt Informacyjny Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej mający na celu wsparcie matek z dziećmi uciekających przed wojną w Ukrainie. Mamy znalazły u nas czasowe schronienie, ciepły napój czy posiłek, a dzieci mogły skorzystać z przygotowanej dla nich strefy zabawy. Zadanie tego miejsca zostało w 100% spełnione dzięki zaangażowaniu i wielkim sercom wolontariuszy, pracowników Fundacji i Totalizatora Sportowego oraz instytucji wspierających.

We wspomnianym okresie – 25 dni – w obsługę punktu zaangażowanych było w około 200 wolontariuszy, którzy do końca marca udzielili pomocy blisko 4 800 potrzebującym matkom z dziećmi. Wielokrotnie dali z siebie więcej niż oczekiwano – nie tylko dbali o bieżące potrzeby i dobre samopoczucie na miejscu ale również okazywali ogromne współczucie wyciągając pomocną dłoń, dając nadzieję na lepsze jutro.

Jesteśmy dumni z możliwości działania z takim zespołem! Przekazujemy wyrazy wdzięczności za każdą poświęconą chwilę wsparcia naszego zorganizowanego Punktu i jego podopiecznych. Drodzy wspierający – daliście fantastyczne świadectwo, że można na Was liczyć, że razem możemy więcej!