14.05.2019

Na terenie Województwa Świętokrzyskiego trwa rywalizacja młodych sportowców w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Po szachistach i piłkarzach ręcznych, rozegrano już rywalizację młodych judoków, zapaśników i szermierzy, a następnie brydżystów i tenisistów stołowych. Dyscypliną pokazową, rozgrywaną w ramach olimpiady, był bilard. Sportową walkę młodzieży podziwiać możemy na załączonych zdjęciach, przesłanych przez Organizatora OOM – Świętokrzyską Federację Sportu.

Rywalizację juniorów młodszych w judo rozegrano w Chęcinach. Wystartowali zawodniczki i zawodnicy z 62 klubów, ze wszystkich województw. Największe sukcesy świętowali zawodnicy MKS Juvenia Wrocław, którzy zdobyli 38 pkt oraz AZS-UW Warszawa – 25 pkt i KJ Koka Jastrzębie-Zdrój – 22 pkt.
Najliczniej reprezentowani byli zapaśnicy, którzy walczyli w trzech blokach sportów: w stylu wolnym i klasycznym mężczyzn oraz w zapasach kobiet. W zapasach klasycznych, rozegranych w Staszowie, wśród 48 klubów najlepsi okazali się reprezentanci RCSZ Olimpijczyk Radom, którzy zdobyli 37 pkt i o pół punktu wyprzedzili Unię Racibórz. W stylu wolnym, także w Staszowie, rywalizowali reprezentanci 55 klubów, a najlepsi byli zapaśnicy z WKS Śląsk Milicz – 42 pkt przed MKS Bloczek Team Pelplin – 40 pkt. W zapasach kobiet, rozegranych w Kielcach, największy dorobek punktowy wśród 56 klubów wywalczyły zawodniczki ZKS SLAVIA Ruda Śląska – 47 pkt i MKS Cement Gryf Chełm – 41 pkt.

W trzech blokach sportów w szermierce (szabla, szpada i floret), zorganizowanych w Krakowie, wystartowali zawodnicy i zawodniczki z 60 klubów i 14 województw. Najlepszymi klubami okazali się: KKSz Konin – 98 pkt, AZS-AWF Warszawa – 81 pkt i AZS-AWF Poznań – 66 pkt.
W tenisie stołowym rywalizowali reprezentanci 87 klubów ze wszystkich województw. Najlepszymi okazali się reprezentanci KS Bronowianka Kraków – 42,50 pkt i JKTS Jastrzębie-Zdrój – 40,75 pkt.
W finałowych zawodach OOM w brydżu sportowym rywalizowali reprezentanci 23 drużyn klubowych z 12 województw. W klasyfikacji klubowej zwyciężyli reprezentanci UKBS Dąbrówka Poznań – 72 pkt, przed UKS Olimpia Dwójka Kraków – 53,50 pkt.

Po jedenastu rozegranych blokach sportów prowadzili reprezentanci Śląska, przed Mazowszem i Dolnym Śląskiem. Rywalizacja dopiero jednak przekroczyła półmetek, a zawody potrwają jeszcze do 26 maja. Zapraszamy do śledzenia wyników na stronie imprezy  http://swietokrzyskie2019.pl/