14.06.2017

Zawodami finałowymi w gimnastyce sportowej, rozegranymi w Drzonkowie, zakończyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – LUBUSKIE 2017.

Od 1 kwietnia, przez ponad 2 miesiące, w halowej olimpiadzie rywalizowało około dwa i pół tysiąca młodych zawodników ze wszystkich 16 województw w 13 blokach sportów. Organizatorami imprezy byli: Lubuska Federacja Sportu oraz samorząd Województwa Lubuskiego, a nasza Fundacja była Partnerem imprezy. O ostatnie medale mistrzostw Polski juniorów młodszych walczyło blisko 250 zawodniczek i zawodników. W gimnastyce sportowej i skokach na trampolinie rywalizowali oni w hali WOSiR w Drzonkowie, a w gimnastyce artystycznej w Zielonej Górze. Najlepszym klubem wśród 18 sklasyfikowanych w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn okazał się MKS Kusy Szczecin. Wśród zawodniczek gimnastyki artystycznej najlepiej spośród 20 sklasyfikowanych klubów zaprezentowały się reprezentantki PTG Sokół Kraków.

Po podsumowaniu wyników wszystkich rozegranych konkurencji i rozdaniu kompletu medali, w klasyfikacji klubowej zwyciężyli reprezentanci MKS Kusy Szczecin – 192 pkt, przed TS Wisła Kraków – 175 pkt i AZS-AWF Warszawa – 156 pkt. W klasyfikacji wojewódzkiej najwięcej punktów zdobyli reprezentanci Śląska – 1 450,50 pkt, przed Mazowszem – 1 318,50 pkt i Wielkopolską – 1 195,00 pkt. W klasyfikacji medalowej województwo wielkopolskie zdobyło najwięcej medali – 77, w tym 24 złote, a Małopolska i Mazowsze po 70 medali, w tym po 19 medali złotych, ale więcej medali srebrnych zdobyli reprezentanci Małopolski – 23, przy 20 dla Mazowsza.