05.10.2020
W minioną niedzielę na Powązkach Wojskowych w Warszawie została odsłonięta rozbudowana kwatera Batalionu Armii Krajowej „Pięść”, składająca się z tablic pamiątkowych zawierających dane żołnierzy. Projekt udało się sfinalizować m.in. dzięki wsparciu finansowemu naszej Fundacji, którą reprezentował podczas uroczystości Pan Tomasz Ojdym – Wiceprezes Zarządu.

Pomysł przebudowy i renowacji kwatery na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zrodził się w środowisku rodzin żołnierzy Batalionu w 2019 r. Jego celem było umieszczenie nazwisk, pseudonimów i stopni wojskowych wszystkich żołnierzy oddziału 993/W (późniejszej „Pięści”) poległych w czasie okupacji, podczas Powstania Warszawskiego, a także zmarłych po wojnie w kraju i za granicą. Środowisko założyło stowarzyszenie, którego celem była realizacja projektu.

Szersza relacja z uroczystości i informacja historyczna dostępna na stronie Instytutu Pamięci Narodowej: TUTAJ