24.03.2022

Pomagamy Ukrainie! Od 7 marca prowadzimy przy Dworcu Zachodnim punkt pomocy dla matek z dziećmi – uchodźcami z Ukrainy. Za jego całodobową obsługę odpowiadają Wolontariusze Fundacji LOTTO i Totalizatora Sportowego a także inni ochotnicy, którzy zgłosili się do wsparcia naszych działań.

Nasz punkt codziennie przyjmuje kilkaset osób, które mogą w nim odpocząć przed dalszym etapem podróży, przepakować się, posilić, skorzystać z toalety w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Na miejscu rejestracyjnym udzielana jest także pomoc prawna, wydawane są także środki higieny osobistej i inne materiały pomocnicze.

Wszystkim osobom i instytucjom partnerskim zaangażowanym w jego działanie serdecznie dziękujemy. Koordynatorzy, wolontariusze – stworzyliście to pomocne miejsce razem z nami poświęcając swój czas (także ten nocny), energię i dodatkowe środki – to wspaniały dar, który przekazaliście potrzebującym w tym trudnym okresie. Dziękujemy!