12.07.2017

Na terenie Mazowsza trwa rywalizacja młodych sportowców w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Mazowsze 2017. Do walki o medale przystąpi łącznie ponad 4 200 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi 14 lipca w siedzibie Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.

Do tego czasu rozegrana zostanie rywalizacja w 8 sportach. Jako pierwsi, już w czerwcu, rywalizowali w Skierniewicach hokeiści na trawie. W kategorii dziewcząt zwyciężyły reprezentantki LKS Gąsawa, a wśród chłopców UKH Start 1954 Gniezno. W skokach do wody, rozegranych na basenie Pałacu Młodzieży w Warszawie najlepiej zaprezentowali się zawodnicy ZKS Stal Rzeszów i COSW Częstochowa. W pływaniu synchronicznym zaciętą rywalizację o zwycięstwo stoczyły reprezentantki LUKS Bielawa i AZS OŚ Poznań. W piłce wodnej zwyciężyli zawodnicy UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa, przed KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W kolarskich zmaganiach na BMX-ach tę samą liczbę punktów zdobyli reprezentanci Stowarzyszenia PARK Nowa Sól i KS Aquila Wadowice. W piłce nożnej dziewcząt triumfowały reprezentantki Wielkopolski, a wśród chłopców zespół Mazowsza oparty na Legii Warszawa.

W Siedlcach trwa obecnie rywalizacja najlepszych młodych sztangistów. Do Nowego Dworu Mazowieckiego zjechali najlepsi młodzi kolarze szosowi, a do Pułtuska bokserzy. Po ceremonii otwarcia Olimpiady, „gorące” sportowe lato na Mazowszu jeszcze bardziej przyspieszy. Zapraszamy do śledzenia tych arcyciekawych zmagań.