22.09.2020
Na Lubelszczyźnie odbywają się pierwsze zawody finałowe tegorocznej XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych “Lubelskie 2020”. Po uroczystości otwarcia w Kraśniku, w tym mieście walkę o medale prowadziły najlepsze młode szczypiornistki, a w Zamościu szczypiorniści.

W rywalizacji dziewcząt złoty medal wywalczyły reprezentantki Śląska, pokonując Pomorze 28:23. Brązowe medale zdobyły szczypiornistki z Mazowsza, zwyciężając Dolny Śląsk 20:19.

Turniej piłki ręcznej chłopców zakończył się triumfem reprezentantów Dolnego Śląska, po zwycięstwie 39:32 nad Małopolską. W meczu o brązowy medal Mazowszanie pokonali Śląsk 34:26.

Swoje turnieje mistrzowskie rozegrali już także zapaśniczki i zapaśnicy. W Chełmie rozdano medale najlepszym zapaśniczkom, wśród których zdecydowanie dominowały reprezentantki Lubelszczyzny. Wywalczyły aż 4 złote i 2 brązowe medale, gromadząc w sumie 100,50 pkt. Drugie miejsce zajęły zapaśniczki klubów śląskich – 63 pkt i 7 medali (2 złote), a trzecie zachodniopomorskich – 53 pkt i 5 medali (2 złote).

W turnieju chłopców w stylu klasycznym, rozegranym w Janowie Lubelskim, największy dorobek punktowy zgromadzili reprezentanci Mazowsza – 111 pkt (4 medale, w tym 1 złoty), przed Dolnym Śląskiem 66 pkt (5 medali, w tym 2 złote) oraz Lubelskiem i Pomorskiem – po 62 pkt (po 4 medale, w tym 1 złoty).

Turniej zapaśniczy w stylu wolnym, rozegrany we Włodawie, przyniósł największe sukcesy reprezentantom Zachodniopomorskiego – 96,33 pkt i 9 medali (4 złote), Lubelskiego – 96 pkt i 3 medale oraz Dolnego Śląska – 73 pkt i 4 medale (3 złote).

Szczegółowe informacje i wyniki współzawodnictwa młodzieży w ramach halowej – rozgrywanej w partnerstwie z Fundacją LOTTO – można śledzić na stronie www.oomlubelskie2020.pl.