07.03.2019

Zakończyła się rywalizacja w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2019. W klasyfikacji generalnej województw zdecydowanie zwyciężyli młodzi sportowcy gospodarzy, czyli Małopolski, którzy zgromadzili 2053,31 pkt. Wyprzedzili reprezentację Śląska – 1 382,13 pkt i Mazowsza – 1 019,00 pkt. Małopolska okazała się najlepsza także w klasyfikacji medalowej, zdobywając 127 medali, w tym 50 złotych. Wśród 118 sklasyfikowanych klubów sportowych, najwyższy dorobek punktowy zgromadzili zawodnicy Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok – 399,49 pkt, przed MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra – 360,57 pkt i AZS Zakopane – 298,66 pkt.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej była partnerem wydarzenia, dofinansowując zakup sprzętu specjalistycznego do organizacji zawodów i dalszego szkolenia sportowego uzdolnionej sportowo młodzieży z Małopolski. Odzwierciedleniem tego było wręczenie przez Prezesa Fundacji – Elizę Dzwonkiewicz vouchera na ten zakup podczas ceremonii uroczystego otwarcia zawodów, zorganizowanego w hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rywalizacji w wybranych sportach.