22.10.2020

Rywalizacja uzdolnionej młodzieży w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubelskie 2020 przekroczyła półmetek. Po rozegraniu zawodów finałowych w 11 blokach sportów (spośród 18), w klasyfikacji generalnej województw na prowadzeniu znajduje się Wielkopolska – 1 033,33 pkt. Wyprzedza reprezentację Śląska – 974 pkt i Mazowsza – 941 pkt.

W zakończonych w ostatnich dniach zawodach w szachach największe sukcesy odnieśli reprezentanci klubów śląskich, gromadząc 75 pkt, a w klasyfikacji klubowej szachiści MUKS Stoczek 45 Białystok – 31 pkt. Rywalizację w taekwondo olimpijskim zdominowali reprezentanci klubów wielkopolskich, zdobywając 377 pkt i 38 medali (10 złotych), a wśród klubów najlepszy był SKS Start Olsztyn – 132 pkt. W turnieju siatkówki chłopców zwyciężyli reprezentanci Śląska (głównie z Będzina, Częstochowy i Zawiercia), pokonując w meczu finałowym 2:0 (25:20, 25:17) reprezentację Mazowsza (siatkarze UMKS MOS Wola i UKS Piątka Wołomin). Brązowe medale wywalczyli reprezentanci Łódzkiego (głównie z MKS Bzura Ozorków).

Aktualnie na arenach lubelskiej OOM trwa rywalizacja w boksie (w Kraśniku) i brydżu sportowym (w Lublinie). Od piątku do rywalizacji o medale przystąpią gimnastycy sportowi w Białej Podlaskiej, judocy w Zamościu i siatkarki w Chełmie.

Zapraszamy do śledzenia szczegółów rywalizacji młodych olimpijczyków na stronie organizatora www.oomlubelskie2020.pl .