17.05.2017

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie trwa rywalizacja młodych sportowców w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubuskie 2017. Po szachistach, do rywalizacji przystąpili warcabiści, a następnie młodzi zapaśnicy i szermierze, a po nich brydżyści. W Gorzowie Wielkopolskim rywalizowali z kolei judocy, w Nowej Soli – siatkarki, a w Sulęcinie – siatkarze. Sportową walkę młodzieży podziwiać możemy na załączonych zdjęciach, przesłanych przez Organizatora OOM – Lubuską Federację Sportu.

Najliczniej reprezentowani byli zapaśnicy, którzy walczyli w trzech blokach sportów: w stylu wolnym i klasycznym mężczyzn oraz w zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział 460 adeptów tego sportu ze wszystkich województw. W zapasach klasycznych najlepsi okazali się reprezentanci MKZ Unia Racibórz, którzy jednym punktem więcej – 65 pkt pokonali RCZS Olimpijczyk Radom – 64 pkt. W stylu wolnym triumfowali reprezentanci LKS Mazowsze Teresin – 39 pkt przed LUKS Suples Kraśnik – 34 pkt. W zapasach kobiet największy dorobek punktowy wywalczyły zawodniczki ZKS SLAVIA Ruda Śląska – 56 pkt i LUKS SUPLES Kraśnik – 41 pkt.

W trzech blokach sportów w szermierce (szabla, szpada i floret) wystartowało łącznie 252 zawodników i zawodniczek z 40 klubów, ze wszystkich województw. Gwiazdami zawodów byli: szpadzistka Dominika Pawłowska,reprezentantka gospodarzy imprezy –SKS Flesz Świdnica z Lubuskiego oraz florecista Jakub Cierluk z UKS ATENA Gdańsk, którzy zwyciężali zarówno w turnieju indywidualnym, jak też w turnieju drużynowym w swoich broniach.

W finałowych zawodach OOM w brydżu sportowym rywalizowało 120 zawodników, reprezentujących 19 drużyn klubowych z 10 województw. W klasyfikacji klubowej zwyciężyli reprezentanci KU AZS UW Warszawa – 69 pkt, przed UKS Olimpia Dwójka Kraków – 56,5 pkt.

W warcabach rywalizowali reprezentanci 15 klubów z 6 województw. Najlepszymi okazali się reprezentanci UKS Roszada Lipno – 50 pkt i województwa wielkopolskiego – 65 pkt.

Rywalizację juniorów młodszych w judo rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim. Wystartowało tam 298 zawodniczek i zawodników ze wszystkich województw. Największe sukcesy świętowali zawodnicy UKS Judo Wolbrom, którzy wywalczyli 4 tytuły mistrzowskie i 2 wicemistrzowskie (łącznie 58,5 pkt) oraz Czarnych Bytom – zdobywcy 2 medali złotych, 3 srebrnych i 4 brązowych (łącznie 73 pkt).W kategorii dziewcząt sklasyfikowano 34 kluby, a wśród chłopców – 44 kluby.

Finałowe turnieje siatkarskie dziewcząt i chłopców zakończyły się wielkim sukcesem obu reprezentacji Pomorza. Siatkarki pokonały w meczu finałowym reprezentację województwa łódzkiego 3:1, a siatkarze rozprawili się 3:0 z reprezentacją Śląska.