11.04.2017

W Drzonkowie zakończyła się rywalizacja najmłodszych szachistów (w wieku 12-14  startujących w finałach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Lubuskie 2017. Wśród około 180 rywalizujących reprezentantów 84 klubów sportowych największe sukcesy odnieśli zawodnicy Klubu Szachowego Polonia Wrocław – zdobywając 30 pkt, przed UKS „Czternastka” Warszawa i MUKS „Stoczek 45” Białystok  –  po 16 pkt. W klasyfikacji województw zwyciężyli szachiści Małopolski – zdobywcy 64 pkt i 3 medali (2 srebra i brąz), przed Śląskiem – 54 pkt i 2 medale (srebro i brąz) oraz Mazowszem – 46 pkt i 2 medale (złoto i brąz). Fundacja LOTTO jest partnerem strategicznym imprezy organizowanej przez Lubuską Federację Sportu, ze zbiorów której pochodzą załączone zdjęcia.