01.07.2021

Centralne uroczystości otwarcia XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Łódzkie 2021 zostały zorganizowane w Bełchatowie w dniu 21 czerwca 2021 r. Uroczystość odbyła się z pełnym ceremoniałem olimpijskim na Hali Energia, gdzie zapalenia znicza olimpijskiego dokonał Pan Piotr Stępień.

W imieniu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, która jest partnerem wydarzenia, voucher na zakup sprzętu sportowego do organizacji zawodów finałowych, na ręce Prezesa Łódzkiej Federacji Sportu, Pana Zbigniewa Pacholczyka organizatora imprezy, przekazała Pani Anna Kukla, Prezes Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej.

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021 jest największym wydarzeniem dla sportowców młodego pokolenia. Województwo Łódzkie, jako organizator i gospodarz tej imprezy gości w dniach 15 czerwca – 31 sierpnia 2021 roku ponad 4000 sportowców, trenerów, byłych olimpijczyków i innych.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej grupie wiekowej zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki Polski w 18 sportach halowych, uwzględniając podział na sporty kobiet i mężczyzn. Ta prestiżowa impreza stanowi przedsmak występów na wielkich arenach sportowych całego świata i udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

Szczegółowe informacje i wyniki , relacje z zawodów, zdjęcia i inne materiały dotyczące XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Łódzkie 2021– można śledzić na stronie https://federacjalodz.org.pl/start  oraz na https://www.facebook.com/LodzkaFederacjaSportu/