19.07.2017

W Mateczniku Mazowsza w Karolinie uroczyście otwarto rywalizację uzdolnionej młodzieży w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich Mazowsze 2017.

Do rywalizacji przystąpi łącznie ponad cztery tysiące młodych zawodniczek i zawodników. Współzawodniczyć będą o medale mistrzostw Polski juniorów młodszych w 19 blokach sportów, w 30 ośrodkach sportowych. Jeszcze przed uroczystym otwarciem rozegrano rywalizację w hokeju na trawie, skokach do wody i pływaniu synchronicznym, podnoszeniu ciężarów, piłce nożnej, piłce wodnej, boksie oraz kolarstwie szosowym i BMX. Najlepszych wyłoniono już także w pięcioboju nowoczesnym. Walkę o medale rozpoczęli ponadto strzelcy, piłkarze ręczni i siatkarze plażowi. Punkty zdobyło już 342 kluby ze wszystkich 16 województw.

Podczas ceremonii otwarcia imprezy, które zorganizowano w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej „Matecznik – Mazowsze” w Otrębusach Prezes Łukasz Stajuda przekazał organizatorom olimpiady – Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, voucher od Fundacji na zakup sprzętu sportowego. Fundacja, jako Partner imprezy, sfinansowała zakupy sprzętu do organizacji zawodów i szkolenia młodzieży w lekkiej atletyce, sportach wodnych, kolarstwie, strzelectwie, pięcioboju nowoczesnym, podnoszeniu ciężarów i hokeju na trawie. Uroczyste otwarcie imprezy uświetnił znakomity występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Rywalizacja uzdolnionej młodzieży potrwa do 20 sierpnia. Zakończą ją regaty żeglarskie w Zegrzu.