03.04.2017

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie uroczyście otwarto rywalizację młodych sportowców startujących w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – Lubuskie 2017. Fundacja jest Partnerem imprezy.

W halowej olimpiadzie rywalizować będzie blisko dwa i pół tysiąca młodych zawodniczek i zawodników w 18 blokach sportów w: badmintonie, brydżu sportowym, gimnastyce artystycznej i sportowej, skokach na trampolinie, judo, piłce siatkowej, szachach, szermierce, taekwondo olimpijskim, tenisie, tenisie stołowym, warcabach oraz zapasach kobiet, w stylu wolnym i stylu klasycznym. Rywalizację rozpoczęli młodzi szachiści, a zakończą gimnastycy, którzy powalczą o medale OOM i mistrzostw Polski juniorów młodszych w terminie 8-11 czerwca. Zdecydowana większość zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych odbywać się będzie na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ale również w Babimoście (badminton), Nowej Soli (piłka siatkowa kobiet), Sulęcinie (piłka siatkowa mężczyzn), Zielonej Górze (gimnastyka artystyczna i tenis) i Gorzowie Wielkopolskim (judo).

W czasie ceremonii otwarcia imprezy Prezes Łukasz Stajuda przekazał organizatorom olimpiady – Lubuskiej Federacji Sportu, voucher od Fundacji na zakup sprzętu sportowego. Fundacja sfinansuje zakup trampoliny oraz pięciu mat badmintonowych.