31.08.2021

Rozpoczęliśmy 9. edycję jednego z wiodących projektów naszej Fundacji. W tym roku z okazji jubileuszowych obchodów 65-lecia istnienia naszego fundatora – spółki Totalizatora Sportowego, Zarząd Fundacji LOTTO zdecydował o wsparciu 65 projektów.

Wybrani do ich prowadzenia Mistrzowie Sportu reprezentują różne dyscypliny sportowe: koszykówka, lekkoatletyka, badminton, kajakarstwo, wioślarstwo, zapasy, piłka nożna, szermierka, boks, piłka ręczna, strzelectwo sportowe, biathlon, narciarstwo zjazdowe, a także nowe w tym roku: hokej na trawie. Projekty będą realizowane w każdym województwie.

W miniony weekend w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który sprawuje patronat nad naszym programem, odbyło się szkolenie Mistrzów Sportu. Poruszana była tematyka nie tylko aktywności fizycznej, ale również ważny i istotny temat dotyczący konsekwencji pandemii COVID-19 dla zdrowia psychicznego oraz edukacji dzieci i młodzieży. Rozmowy dotyczyły tego jak zrozumieć i wesprzeć dzieci w powrocie do szkoły. Dodatkowo odbyło się szkolenie dot. komunikacji i promocji projektów w mediach społecznościowych.

Szczegółowe informacje o całym projekcie i jego Mistrzach będą publikowane na oficjalnej stronie: www.fundacjalotto.pl/kumulacjaaktywnosci

Zdjęcia: O. Rainka