08.09.2020

Rozpoczęliśmy 8. edycję jednego z wiodących projektów naszej Fundacji. W tym roku z blisko 120 zgłoszeń realizowanych będzie aż 65 projektów. Wybrani do ich prowadzenia Mistrzowie Sportu reprezentują różne dyscypliny sportowe: szermierka, kajakarstwo, wioślarstwo, zapasy, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, a także nowe w tym roku: skialpinizm, biegi górkie, taniec sportowy, cheerleding, bieg na orientację. Projekty będą realizowane w każdym województwie.

W miniony weekend w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który sprawuje patronat nad naszym programem, odbyło się szkolenie Mistrzów Sportu.

Oj działo się!

Gość specjalny: Andrzej Bargiel – pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach ze szczytu K2 oraz Broad Peak opowiadał o swojej pasji i wyzwaniach. Przekonywał, że hasło ‘niemożliwe’ jest tylko w naszych głowach.

Pan Przemysław Pohrybieniuk – Prezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zachęcał do udziału w wyzwaniu RakReaton organizowanym w ramach wrześniowej Kampanii Złotej Wstążki, której celem jest pomoc małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei.

Było też szkolenie o Higienie cyfrowej prowadzone przez Fundacja Dbam o Mój Zasięg, zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki – mała podróż w głąb historii sportu, oraz szkolenie organizacyjne dotyczące Programu Kumulacja Aktywności.

Teraz już wszyscy Mistrzowie Sportu mogą rozpoczynać zajęcia.

Życzymy powodzenia!

Zdjęcia: O. Rainka i A. Bella. Więcej zdjęć wkrótce.

Szczegółowe informacje o całym projekcie i jego Mistrzach będą publikowane na oficjalnej stronie: www.fundacjalotto.pl/kumulacjaaktywnosci/