15.02.2019

“Czy ktoś widział lisa” to projekt, związany z organizacją zawodów Hubertusa dla podopiecznych Fundacja Stworzenia Pana Smolenia. Wolontariusze i pracownicy tej organizacji zajmują się na co dzień prowadzeniem zajęć hipoterapeutycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnymi dysfunkcjami fizycznymi i intelektualnymi, prowadzą również warsztaty artystyczne i arteterapeutyczne.

Kluczowym zadaniem postawionym uczestnikom projektu było tytułowe poszukiwanie lisa. Podopieczni wraz ze swoimi hipoterapeutami poszukiwali lisków-maskotek, ukrytych w lesie. W programie nie zabrakło również wspólnych rozmów przy ognisku, warsztatów, muzyki i występów artystycznych.

We współpracy z Miasteczkiem Western City w Luboniu została przygotowana niespodzianka – stanowisko z bykiem Rodeo. Dodatkowo grupa taneczna Dallas Country prowadziła lekcję tańców kowbojskich. Całość zorganizowana z myślą o podopiecznych Fundacji, którzy przez taką formę aktywności mieli okazję pokonać kolejne bariery, podnieść swoją samoocenę i zmotywować się do dalszej pracy.

Dzieci po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach rehabilitacyjnych, ale tym razem w trochę innej, rozrywkowej formie. Na pewno zapamiętają je miło i długo. Nasi wolontariusze już planują kolejne projekty i deklarują dalszą współpracę z Fundacją Stworzenia Pana Smolenia. Powodzenia!