13.06.2017

Były stypendysta Fundacji, Bartek Ostałowski, to jedyny drifter na świecie, kierujący samochód stopą. I do tego rywalizujący z pełnosprawnymi zawodnikami na torach wyścigowych. Właśnie dokonał historycznego wyczynu! Po raz pierwszy w swojej karierze triumfował w zawodach międzynarodowych w cyklu Czech Drift Series.

Cykl tych zawodów uznany jest w środowisku drifterów z całej Europy za jeden z najważniejszych. W tym roku odbyły się już trzy imprezy tego cyklu, ale Bartek Ostałowski wystartował w nim po raz pierwszy, rywalizując w kategorii Semi/PRO. I to z jak wspaniałym skutkiem. Wyśmienicie zaprezentował się już w kwalifikacjach, po których zajmował drugie miejsce, tracąc do lidera jedynie 1,5 pkt. W finałowej rozgrywce Bartek pokazał prowadzącemu Lubosowi Durinowi kto jest prawdziwym mistrzem. W pięknym stylu pokonał go w stosunku 12:8 i stanął na najwyższym stopniu podium!

Jak stwierdził po swym historycznym sukcesie, od zawsze marzył aby zostać profesjonalnym kierowcą rajdowym albo wyścigowym. Nawet wypadek tych marzeń nie przekreślił. Jako pierwszy na świecie kierowca bez rąk uzyskał międzynarodową licencję, pozwalającą na starty w drifcie i realizuje swoje marzenia. Odniósł pierwsze zwycięstwo nad rywalami, ale na pewno nie ostatnie. Trzymajmy kciuki za następne sukcesy.