23.10.2020

Za nami wielkie wyzwanie przebycia wspólnie 1 000 000 km w ramach Kampanii Złotej Wstążki zorganizowanej przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Finał akcji to przekazanie 100 000 zł na leczenie dzieci chorych na nowotwory, przez partnerów akcji: Grupę IMPEL oraz Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy.

Uroczyste przekazanie czeku od Fundacji LOTTO na kwotę 50 000 zł miało miejsce 15 października w Warszawie.

Do ogólnopolskiego wyzwania stanęło także 160 wolontariuszy – pracowników Totalizatora Sportowego i ich przyjaciół, przebywając łącznie  38 315 km! Dodatkowo ta rywalizacja ta miała charakter drużynowy, w której każda z drużyn podejmowała wyzwanie na rzecz innej organizacji walczącej z chorobami nowotworowymi u dzieci. Fundacja LOTTO, poza przekazanym wsparciem 50 000 zł, zdeklarowała się odpowiedzieć na potrzeby tych organizacji do łącznej kwoty 15 000 zł.

Zwycięskie zespoły to:

1. Zespół „LOTTO Katowice – Iskierka”, działający na rzecz Fundacji “Iskierka”.
  2. Zespół „Koliber_Lotto” działający dla Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową „Koliber”.
  3. Zespół „Lotto – Herosi” działający na rzecz Fundacji “Herosi”.
  4. Zespół „Pantery TS – czerw. Noski” działający na rzecz Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.
  5. Zespół „Lotto Krwinka” działający na rzecz Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

Nasi wolontariusze pozostają w kontakcie z organizacjami w celu ustalenia ich najpilniejszych potrzeb.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich osób biorących udział w wyzwaniu w Kampanii Złotej Wstążki. Razem Możemy Więcej dla zdrowia dzieci chorych na nowotwory!