31.05.2019

W warszawskiej Hali Koło odbył się finał szóstej edycji Wioślarskiego Tytana Warszawy. Po trzech miesiącach rywalizacji, zorganizowanej przez najstarszy klub sportowy w Polsce – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, w ośmiu warszawskich dzielnicach, stanęli na starcie najlepsi spośród 57 warszawskich szkół podstawowych, które reprezentowane były w całej edycji. Tego dnia hala “Koło” pękała w szwach. Oprócz licznie przybyłej młodzieży wraz ze swoimi wspaniałymi nauczycielami, pojawili się goście – przedstawiciele dzielnic i ośrodków sportu i rekreacji, gospodarze wcześniejszych eliminacji. Tego dnia Tytan gościł reprezentantów wszystkich dzielnic (Mokotów, Wola, Bemowo, Targówek, Śródmieście, Ursus, Ursynów i Wilanów).

Wioślarski Tytan Warszawy 2019 zapisał się w historii kolejnymi rekordami. W 8 dzielnicach wiosłowało na ergometrach blisko 1 500 dzieci z warszawskich szkół podstawowych. Przepłynęli łącznie blisko 480 tysięcy metrów!

Finał przebiegał podobnie jak wcześniejsze eliminacje. Najpierw dziewczęta i chłopcy z klas piątych i szóstych. Następnie klasy siódme i ósme, a na sam koniec dzielnicowe sztafety.

Obecne były sławy polskiego i warszawskiego wioślarstwa: Joanna Hentka (brązowa medalistka IO w Rio, obecnie mistrzyni Kumulacji Aktywności Fundacji LOTTO), Agnieszka Renc (mistrzyni świata, obecnie trener w WTW Warszawa) i wschodząca gwiazda wioślarska – Piotr Płomiński (najlepszy junior w Polsce, zwycięzca Tytana w 2016 roku).

Najlepszymi zawodnikami tegorocznego Tytana okazali się uczniowie szkół z dzielnicy Mokotów, odnosząc pewne zwycięstwo w sztafecie, a chwilę później reprezentacja Szkoły Zakonu Pijarów, podobnie jak rok temu, okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej Wielkiego Finału. W ten sposób do uczniów „Pijarów” trafił drugi ergometr wioślarski ufundowany przez głównego Partnera Tytana – Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Wręczenia nagrody głównej dokonała Prezes Fundacji Eliza Dzwonkiewicz. Warto podkreślić, że Fundacja LOTTO wspiera tę imprezę od pierwszej edycji.

fot. MaciejKruger.com