02.10.2020

Na arenach sportowych lubelskiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych trwa arcyciekawa rywalizacja w kilku sportach. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej rozegrano zawody finałowe OOM w badmintonie, a w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku rywalizowali najlepsi tenisiści stołowi.

Wśród badmintonistów brylowali reprezentanci klubów: śląskich, głównie UKS Plesbad Pszczyna i UKS Unia Bieruń, zdobywcy 8 medali, w tym 4 złotych oraz opolskich – UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle i LKS Technik Głubczyce, zdobywcy 3 złotych medali. Badmintoniści z Podlasia wywalczyli 3 srebrne i brązowy medal, a z Mazowsza – 3 brązowe medale. Pozostałe 6 brązowych medali trafiło do reprezentantów innych regionów.

W tenisie stołowym, w klasyfikacji klubowej brylowali pingpongiści Bronowianki Kraków, AZS Politechniki Rzeszowskiej i Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Klasyfikację punktową województw wygrała Małopolska przed Podkarpaciem i Dolnym Śląskiem. W klasyfikacji medalowej największym dorobkiem cieszyli się reprezentanci Ziemi Lubuskiej, zdobywcy 5 medali, w tym 3 złotych i Pomorza – 6 medali, w tym 2 złote.

Jako kolejni do walki o medale przystąpili młodzi szermierze. W lubelskiej hali MOSiR, w 6 turniejach indywidualnych i 6 drużynowych, w 3 broniach: szpadzie, florecie i szabli, rywalizuje ponad 250 zawodników. W sobotę w Puławach rozpoczną się turnieje szachowe, z udziałem po 104 zawodniczek i zawodników (w dwóch kategoriach wiekowych 11-12 i 13-14 lat – po 52 szachistów w kategorii), na dystansie 9 rund, systemem szwajcarskim kontrolowanym.

Szczegóły rywalizacji młodych olimpijczyków można śledzić na stronie organizatora www.oomlubelskie2020.pl.