26.08.2019

Zakończyła się rywalizacja w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich LUBUSKIE 2019. W Palmiarni Zielonogórskiej odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy, z wręczeniem trofeów za klasyfikacje generalne i podziękowań dla koordynatorów poszczególnych zawodów finałowych. W klasyfikacji województw zdecydowanie zwyciężyli młodzi sportowcy Mazowsza, którzy zgromadzili  2 222,50 pkt. Wyprzedzili reprezentację Wielkopolski – 1 892,50 pkt i Kujawsko-Pomorskiego – 1 624,20 pkt. W klasyfikacji medalowej najlepszymi okazali się sportowcy z Kujawsko-Pomorskiego, zdobywając 90 medali, w tym 36 złotych. Wśród 914 sklasyfikowanych klubów sportowych, najwyższy dorobek punktowy zgromadzili zawodnicy UKS G-8 Bielany Warszawa – 369,25 pkt, przed WKS Śląsk Wrocław – 289,85 pkt i KU AZS UMCS Lublin – 179,25 pkt.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rywalizacji w ostatnich zawodach finałowych i ceremonii zakończenia imprezy.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej była partnerem wydarzenia, dofinansowując zakup sprzętu specjalistycznego do organizacji zawodów i dalszego szkolenia sportowego uzdolnionej sportowo młodzieży z Lubuskiego. Ufundowała również nagrodę fair play, którą wręczono w trakcie uroczystości zakończenia olimpiady. Otrzymał ją trener kolarstwa szosowego z UKS „Koźminianka” Koźminek – Marek Cieślak, który z własnej inicjatywy wycofał swoją zawodniczkę z listy rezerwowych do startu w wyścigu wspólnym na rzecz wyżej sklasyfikowanej w rankingu zawodniczki ze Szczecina, która jednak nie potwierdziła na czas swojego uczestnictwa.