14.09.2020

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kraśniku zainaugurowano XXVI Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych Lubelskie 2020. Uroczystość odbyła się z pełnym ceremoniałem olimpijskim, a zapalenia znicza olimpijskiego dokonała Aleksandra Mirosław, znakomita lubelska sportsmenka, 2-krotna mistrzyni świata we wspinaczce sportowej (w konkurencji na szybkość), która ma już wywalczoną kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Wśród gości inauguracji tej sztandarowej imprezy sportu młodzieżowego w Polsce obecni byli m.in. marszałek województwa Jarosław Stawiarski i wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz samorządowcy, burmistrzowie i prezydenci miast – gospodarzy zawodów finałowych.

W imieniu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, która jest partnerem wydarzenia, voucher na zakup sprzętu sportowego do organizacji zawodów finałowych, na ręce Bogusława Trojana, prezesa organizatora imprezy – Lubelskiej Unii Sportu, przekazał Tomasz Ojdym, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Na obiektach sportowych Kraśnika i Zamościa trwają pierwsze zawody finałowe tej Olimpiady. Do walki o medale OOM przystąpili piłkarze ręczni, w Kraśniku rywalizują dziewczęta, a w Zamościu chłopcy. Zawody w 18 blokach sportów potrwają do 8 listopada, a rywalizować w nich będzie ponad 3 000 zawodniczek i zawodników z całego kraju.