11.02.2020

11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Został ustanowiony przez Komisje Europejską w 2004 r. a teraz obchodzony jest już na całym świecie.

Celem inicjatywy jest:
– promocja pozytywnego wykorzystania internetu,
– dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym poprzez współdziałanie wielu instytucji,
propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do internetu przez dzieci i młodzież,
– uświadamianie rodziców, nauczycieli, wychowawców o problemie bezpieczeństwa online.

Nasza Fundacja ma także swój wkład w działaniach na rzecz bezpiecznego użytkowania mediów cyfrowych. Wraz z Fundacją “Dbam o Mój Zasięg”  jesteśmy w trakcie realizacji projektu badawczo-edukacyjnego „Granie na Ekranie”. Już wkrótce damy znać o jego efektach. Tymczasem pamiętajcie o internetowym bezpieczeństwie – własnym i bliskiego Wam otoczenia.

Więcej informacji o projekcie “Granie na ekranie”: dbamomojzasieg.com/granienaekranie/