29.05.2023

26 maja na plaży miejskiej przy Sopockim Klubie Żeglarskim odbył się Turniej o Puchar Prezesa Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, w którym wzięło udział 6 grup „Kumulacji Aktywności”. Spotkanie zgromadziło prawie 100 „absolwentów” 10. edycji Programu z grup naszych Mistrzów: Joanny Bednarskiej (Gdynia), Barbary Madejczyk (Włynkówko), Barbary Bączek-Motały (Rumia), Agaty Kędziory (Poznań!), Katarzyny Lipki (Gdańsk) oraz Tadeusza Zblewskiego (Rokity). Dodatkowo gościnnie w turnieju wzięła udział grupa z Brzozy, która przyjechała do Sopotu z Mistrzem Sportu z ubiegłych edycji – Mateuszem Górskim.

Młodzież dzielnie mierzyła się w konkurencjach sportowych – wyścigach rzędów z przeszkodami, skokami w workach, zagadkach logicznych i przeciąganiu liny. Wszyscy spędzili słoneczny dzień na plaży, młodzież miała możliwość poznania swoich rówieśników z innych grup kumulacyjnych. Po części sportowej był także czas na integrację.

Dodatkową niespodzianką dla uczestników była obecność Pawła Pawłowskiego – polskiego koszykarza 3×3, olimpijczyka z Tokio oraz pokaz zawodników zapasów z KS „Granica”.

Za przygotowanie i organizację całego turnieju składamy serdeczne podziękowania Joannie Bednarskiej. Zapraszamy do obejrzenia plażowej galerii zdjęć z wydarzenia.