08.04.2019

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tomasz Szymkowiak – jeden z naszych Mistrzów Kumulacji Aktywności – od kilku dni jest również mistrzem świata w kategorii Masters w półmaratonie. Ten tytuł wywalczył w Toruniu, podczas 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych “trasach”!

foto: www.facebook.com/tomekszymkowiakpl

Wracając do samego biegu to relacja z niego nie będzie zbyt długa.Pierwszy kilometr w tempie 3,25 i cały peleton biegł razem, więc na drugim kilometrze postanowiłem przyśpieszyć i zobaczyć ilu biegaczy będzie zainteresowanych szybszym bieganiem.Dosłownie kilometr w tempie 3,05-3,10 na km wystarczył abyśmy w trójkę oderwali się od grupy na kilkanaście metrów.
Tak samo postanowiłem zrobić na trzecim kilometrze i przez kolejnych 18 km samotnie pokonywałem dystans.
Mimo tego iż w marcu zdecydowanie więcej dni leczyłem uraz mięśnia dwugłowego niż trenowałem to przez cały półmaraton nawet na chwilkę nie opuściłem strefy komfortu i czułem się jak na długim drugim zakresie 🙂
Czas 1.08,54 jest zdecydowanie do poprawienia.
Był to mój debiut w półmaratonie w biegu ulicznym więc Mistrzostwo Świata Masters naprawdę cieszy 🙂
Jeszcze raz dziękuję wszystkim tym którzy trzymali za mnie kciuki 🙂

Źródło: facebook.com/tomekszymkowiakpl