INFORMACJE O PROGRAMIE

W ramach popularyzacji uprawiania sportu, Fundacja współpracuje przy organizacji ogólnopolskiego systemu szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży. Celem tego zadania jest objecie szczególną troską i wsparciem organizacji zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Imprezy, która nawiązuje do szlachetnej idei olimpijskiej i niesie w sobie olbrzymie wartości edukacyjno-wychowawcze. Realizacja zadania polega na udzielaniu wsparcia finansowego organizatorom poszczególnych imprez finałowych, z przeznaczeniem na doposażenie środowisk sportu młodzieżowego w specjalistyczny sprzęt sportowy. Ważne jest bowiem, aby każdy młody zawodnik miał szansę wystartować na najlepszych obiektach, w najlepszych warunkach bazowych i sprzętowych, zapewniających uzyskiwanie rekordowych wyników.

Budowanie sportowych karier to proces wieloletni, pełen wyrzeczeń i poświęceń dla każdego zawodnika, który marzy o sukcesach. Zawsze jednak, każdy z nich będzie pamiętał swój pierwszy najważniejszy start na prestiżowej imprezie mistrzowskiej. Fundacja dokłada starań, by ten ich debiut na arenie ogólnopolskiej był zapamiętany przez całe życie, jako ten najwspanialszy. Start, który ułatwi im drogę do sportowego sukcesu i zwiększy ich szanse na medale na kolejnych imprezach krajowych i międzynarodowych.

Złóż wniosek

2023

XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Zachodniopomorskie 2023 odbywa się w okresie od 14kwietnia do 28maja 2023 roku.26 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Zachodniopomorskie 2023. Do końca maja blisko 3000 młodych zawodniczek i zawodników z całej Polski będzie walczyć o medale w piłce ręcznej, siatkówce, boksie, gimnastyce sportowej, artystycznej i w skokach na trampolinie, w zapasach, judo, szermierce, szachach, tenisie stołowym, badmintonie, taekwondo i brydżu sportowym. Zawody przeprowadzane są na obiektach sportowych 13 miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Młodym sportowcom towarzyszy ok. 740 trenerów i opiekunów.

Fundacja przekazała organizatorom wydarzenia – Zachodniopomorskiej Federacji Sportu – darowiznę na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego, który pozwoli na dobrym poziomie zorganizować zawody tej rangi. Po zakończeniu zawodów, sprzęt będzie wykorzystywany zarówno do prowadzenia szkolenia, jak i współzawodnictwa sportowego, organizowania zawodów rangi mistrzowskiej oraz propagowania sportowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Całość zakupionego sprzętu zostanie przekazana bezpośrednim organizatorom zawodów, czyli stowarzyszeniom (Wojewódzkim/Okręgowym Związkom Sportowym, klubom wiodącym w danych sporcie zrzeszonych w Zachodniopomorskiej Federacji Sportu.

Uroczyste zamknięcie XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Zachodniopomorskie 2023, planowane jest w czerwcu 2023 w Szczecinie.

W 2017 roku Fundacja udzieliła wsparcia organizatorom trzech zawodów finałowych tego systemu:

W 2018 roku Fundacja udzieliła wsparcia kolejnym organizatorom zawodów finałowych tego systemu:

W 2019 roku Fundacja udzieliła wsparcia następnym organizatorom zawodów finałowych tego systemu:

W 2020 roku Fundacja udzieliła wsparcia kolejnym organizatorom zawodów finałowych tego systemu:

W 2021 roku Fundacja udzieliła wsparcia kolejnemu organizatorowi zawodów finałowych tego systemu:

W 2022 roku Fundacja udzieliła wsparcia kolejnym organizatorom zawodów finałowych tego systemu: