03.08.2018

Rywalizacja uzdolnionej młodzieży startującej w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich zbliża się do zakończenia. Wyłoniono mistrzów Polski w kategoriach młodzieżowych w większości sportów. W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi reprezentacja Mazowsza, która już zdobyła najwięcej punktów (blisko 1 800), jak i medali – 76 (29 złotych, 19 srebrnych i 28 brązowych). Wśród blisko 900 sklasyfikowanych klubów na prowadzeniu znajdują się sportowcy CWZS Zawisza Bydgoszcz, przed WKS Śląsk Wrocław i UKS G-8 Bielany Warszawa. Na wielu arenach sportowych dominowali faworyci, ale odkryto też kolejne zastępy utalentowanej sportowo młodzieży, która bez kompleksów wkracza na ogólnopolską arenę.

Fundacja LOTTO dofinansowując zakup specjalistycznego sprzętu sportowego niezbędnego do organizacji zawodów i dalszego szkolenia sportowego młodzieży z terenu Śląska dokłada w ten sposób swoją cegiełkę do rozwoju młodych talentów.