13.06.2018

Na obiektach sportowych Wielkopolski zakończyła się rywalizacja uzdolnionej młodzieży uczestniczącej w zawodach finałowych XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Wyłoniono mistrzów Polski w kategorii juniora młodszego, spośród 2 600 zawodniczek i zawodników rywalizujących w 19 blokach sportów.

Zgasł znicz olimpiady, zapalony w czasie uroczystego otwarcia w dniu 27 kwietnia br. w sali sportowo-widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu Zalesewie. Rywalizację młodzieżową w olimpiadzie halowej rozpoczynali wówczas sportowcy w taekwondo olimpijskim, gimnastyce artystycznej i gimnastyce na trampolinie, a zakończyli 10 czerwca br. młodzi tenisiści, którzy o medale walczyli w Szamotułach.

Klasyfikację generalną województw wygrali reprezentanci gospodarzy z Wielkopolski, zdobywając 1 574,16 pkt i 93 medale, w tym 27 złotych. Drugie miejsce wywalczyło Mazowsze 1 424,33 pkt i 73 medale, w tym 22 złote, a trzecie – Śląsk z 1 287,99 pkt i 78 medalami, w tym 22 złotymi.

Wśród 853 reprezentowanych klubów największe sukcesy odnieśli zawodnicy MKS Kusy Szczecin, zdobywając 224,00 pkt (w 3 sportach: gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa i szermierka). Miejsce drugie wywalczyli reprezentanci akademików z poznańskiego AZS OŚ – 182,50 pkt (dorobek z 4 sportów: taekwondo olimpijskie, szachy, szermierka i tenis), a trzecie – TS Wisła Kraków z 161,50 pkt (w 6 sportach: boks chłopców, gimnastyka sportowa, judo chłopców, piłka siatkowa dziewcząt, szachy i szermierka).

Fundacja LOTTO dofinansowała zakup specjalistycznego sprzętu sportowego niezbędnego do organizacji zawodów w trzech sportach: badmintonie, judo i gimnastyce na trampolinie. Po zakończeniu imprezy sprzęt ten będzie wykorzystywany w procesie szkolenia utalentowanej sportowo młodzieży na terenie Wielkopolski.

Uroczystość oficjalnego zakończenia XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Wielkopolska 2018 została zaplanowana na 3 lipca br. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.